درباره این سایت

داستان سایت فال حافظ از روزی شروع شد که محمد حسین از دست سایت‌های فال حافظ که پر از تبلیغات بودند خسته شد و این ناراحتی رو یک شب به کیاوش هم گفت و گفت که کاش سایتی بود که انقدر تبلیغات توش نبود که مزاحم چشمی که اومده حافظ بخونه بشه. اینجوری بود که تصمیم گرفته شد که سایتی برای فال گرفتن ساخته بشه که هیچ تبلیغی توش نداشته باشه و خیلی ساده و تمیز باشه.

هرکس یک قسمت کار رو انجام داد، محمد حسین با کمک پایتون متن‌ها رو از وب جمع‌آوری کرد و کیاوش هم که قبلا میرا رو نوشته بود، با کمک پرل داده‌هایی که محمد حسین بهش رسونده بود رو تبدیل کرد به فایلای yaml و بعد هم تبدیل به فرمت میرا و یه تابع رندوم برای فال گرفتن و تمام، نتیجه شد این سایتی که میبینید، یک سایت ساده و تمیز و مینیمال، برای خوندن غزلیات حافظ و فال گرفتن از بین غزلیات.

  • اسکرپ و جمع آوری غزلیات حافظ، نگهداری و تصحیح متن: محمد حسین
  • اسکرپ و جمع‌آوری و اصلاح تفسیرها : محمد حسین
  • طراحی و اجرای قالب: کیاوش (بر اساس قالب cover از بوت‌استرپ)
  • مستندسازی غزلیات برای میرا: کیاوش
  • مدیریت محتوا: میرای کبیر :)

این پروژه یک شاخه از پروژه‌ی بنیاد است که جهت جمع‌آوری متن اشعار شاعران فارسی در فرمت yaml، جمع‌آوری معانی لغات و ابیات سخت و انتشار آن‌ها به کمک بستر میرا فعالیت می‌کند. در صورتی‌که مایل به همکاری با این پروژه باشید خوشحال می‌شویم شما را در کنارمان ببینیم. مخزن غزلیات حافظ و تفاسیری که این سایت براساس آن‌ها ساخته میشود را می‌توانید در این‌جا پیدا کنید و در صورت تمایل در توسعه و تصحیح آن‌ها مشارکت کنید.

موازی با این پروژه، پروژه‌ی تحریر نیز در حال پیش‌روی است که در آن به جای تفاسیر مرسوم، معنی کلمات و ابیات غزلیات حافظ جمع‌آوری می‌گردد.